Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α τάξης του Γυμνασίου Γαργαλιάνων, αξιοποιώντας και εφαρμόζοντας τις γνώσεις που απέκτησαν στο μάθημα της Οικιακής Οικονομίας, φτιάχνουν στην τάξη τους κρέπες,τηρώντας όλα τα πρωτόκολλα προστασίας κατά του covidκαι αποχαιρετούν με χαμόγελα τη σχολική χρονιά 2021-2022.

Με τη βοήθεια της καθηγήτριας τους Γρούιτση Θεοδώρας, σχεδιάζουν, οργανώνουν και προετοιμάζουν τα υλικά με ενθουσιασμό.

Το μάθημα της Οικιακής Οικονομίας, βοηθάει τους μαθητές να αναπτύξουν διανοητικές και ψυχοσωματικές ικανότητες και δεξιότητες, ώστε να εξελιχθούν σε μια ολοκληρωμένη προσωπικότητα και να ζήσουν δημιουργικά σ’ ένα καλύτερο φυσικό, κοινωνικό, οικονομικό, πολιτισμικό και αισθητικό περιβάλλον.